Dog Whistle

dog-whistle_fot-nina-sawinska
image-664

Ania i Lena – specjalistki od dwuminutowych piosenek. Grają melodramatyczne piosenki na bas, gitarę i komunijne Casio. W ich występach wszystko jest możliwe, również kabaret, czy „Śmiechu Warte”, a w setliście, oprócz gitarowych piosenek w stylu „The Raincoats-spotykają-Dinosaur Jr.” można usłyszeć także perski folk i przeboje tamtejszego króla disco.

Ich imienny, debiutancki album, wyprodukowany przez Michała Kupicza i Natalię Fiedorczuk (Nathalie and the Loners, Happy Pills) ukazał się w 2015 roku, otrzymał pozytywne recenzję z Gazety Wyborczej, Elle, czy Brand New Anthem. Utwór „Chase”, znajdujący się na nim, był Piosenką Dnia w Trójce oraz Singlem Tygodnia w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej, a teledysk do piosenki znajduje się poniżej.

Według portalu musicis.pl uznał je za jeden z polskich zespołów, na który warto mieć ucho w 2015, a Dziewczyny zostały docenione przez organizatorów festiwali: nowych zespołów Spring Break w Poznaniu, OFF Festivalu w Katowicach i Soundrive Festival w Gdańsku.
Występowały m. in. przed Niną Nastasią, Toro y Moi, Father Murphy, Ed Woodem, Peterem J. Birchem i Drekotami.

Ich drugi album o nazwie „2” ukaże się w 31 marca 2017, a tymczasem promuje go wystrzałowy singiel „Gun”, który jest do posłuchania i kupienia w wersji cyfrowej na Bandcampie dziewczyn!

Kontakt:
tel: +48 22 839 35 05
kom: +48 602 231 852
e-mail: amc@amc.pl

FB: facebook.com/wearedogwhistle
Dog Whistle na Spotify
Debiutancki album do kupienia na wearedogwhistle.com