Krywań

KRYWAŃ to najpopularniejszy i najbardziej reprezentatywny pośród zespołów folkowych, sławiących muzykę i pieśni Podhala, Orawy i Spisza. Wyjątkowy zespół na polskim rynku estradowym, prekursor muzyki stylizowanej folklorem, bez wątpienia numer jeden w swoim gatunku muzycznym.

W 1994 roku powstał przebój zatytułowany „Szalała, szalała”, utwór znany i lubiany nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Grany przez wszystkich : od typowej, komercyjnej, knajpy, poprzez dyskoteki do wielkich scen i renomowanych festiwali! Ponadto szlagiery jak: „Orawa”, „Stary dziod”, „Tęskne śpiewanie” i wiele, wiele innych przebojów, których wykonania i bisowania na każdym koncercie, dopomina się publiczność.

„Krywań“ – to synonim specyficznego stylu w muzyce góralskiej dostosowanej do wymagań rynku komercyjnego, to synonim dobrego smaku i mistrzowskiej aranżacji. Jedna z najdłużej istniejących na polskim rynku folkowym grup, która do dzisiaj utrzymuje się w ścisłej czołówce tzw. „kasowych” zespołów obok Zakopowera, Golec uOrkiestry, Brathanków czy Trebuniów-Tutków. To rozpoznawalne brzmienie i swoisty styl muzyki. To sceniczny, góralski SHOW porywający do wspólnej zabawy. Zespół, który wielki nacisk kładzie na warstwę tekstową (ludowe przekazy ustne) i muzykę (stare melodie i nuty z Podhala, Orawy, czy Spisza) swoich utworów.

KRYWAŃ spełnia oczekiwania najwybredniejszej publiczności. Przeboje zespołu promują polską kulturę wsi, jej piękno, witalność i prostotę dumnych, twardych ludzi. Ukazują wieś podhalańską i jej życie, z miłościami, zwadami i zmartwieniami, swojskim krajobrazem . Przywiązanie do regionu, wierność tradycji, rodzinie i nacji, honor i uczciwość – to wartości, których zespół z Zakopanego zawsze był orędownikiem.

Posłuchajcie tego co najlepsze w muzyce i śpiewie.

Zespół występuje w składzie: Halina Jawór – śpiew, Ryszard Jawór – gitara basowa, Maciej Gruchacz – gitara, śpiew, Franciszek Seman – instrumenty klawiszowe, śpiew, Tadeusz Stasik „Michałek“ – skrzypce, Kamil Cudzich – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Kontakt:
tel: +48 22 839 35 05
kom: +48 602 231 852
e-mail: amc@amc.pl

Strona internetowa zespołu: krywan.pl