aktualności

Wyborcza o „Niepokonanych” Girls on Fire

Wyborcza o „Niepokonanych” Girls on Fire

„Niepokonani” – taki tytuł nosi piosenka, którą dziewczyny z Girls on Fire napisały dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej przed zbliżającym się mundialem w Rosji. Została ona również zgłoszona na 55. festiwal w Opolu.

– Temat piłkarski jest nam bardzo bliski. Podczas Euro 2016 kibicowałyśmy muzycznie naszym zawodnikom, zaklinając mecze. Nasze filmy, tzw. klątwy, szalały wówczas w internecie. Można wręcz powiedzieć, że kontynuujemy pewną naszą tradycję. Na tegoroczne mistrzostwa świata napisałyśmy dla chłopaków utwór „Niepokonani”, który zaproponowałyśmy jako hymn polskiej drużyny. Zgłosiłyśmy się z nim również na festiwal w Opolu, który odbędzie się dosłownie kilka dni przed mundialem. Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej podgrzać atmosferę i zachęcić wszystkich do kreatywnego kibicowania – mówi Joanna Cholewa z Girls on Fire.

– Bardzo nam się podoba ten zwyczaj. Sport ma niesamowitą zdolność jednoczenia ludzi, w starożytnej Grecji na czas igrzysk olimpijskich nawet zawieszano wojny. Mistrzostwa w piłce nożnej też mają niesamowitą moc, w ich trakcie atmosferę czuć dosłownie wszędzie. Mamy więc nadzieję, że wspólne, głośne kibicowanie naszej drużynie pozwoli ludziom trochę zbliżyć się do siebie. Im więcej takich okazji, tym dla nas wszystkich lepiej, bo wtedy widać, że wcale aż tak bardzo się nie różnimy – dodaje Monika Wiśniowska-Basel.

Dziewczyny z zespołu Girls on Fire kojarzone są przez bardzo różne środowiska. W trakcie Euro 2016 piosenki „Klątwa portugalska” czy „Ale się działo” cieszyły się niezwykłą popularnością w internecie i mobilizowały kibiców do gorącego wspierania polskich piłkarzy. Były finalistkami III edycji programu „X Factor”, w podsumowaniu 2017 roku przez OKO.press zespół znalazł się w prestiżowym gronie kobiet, tuż obok Agnieszki Holland czy Marty Frej, które walczyły o społeczne prawa człowieka.

Za Gazeta Wyborcza „Do boju chłopaki, cała Polska z Wami”. Girls on Fire dla polskich piłkarzy przed mundialem”

Płyta „Siła kobiet” do kupienia tutaj

Kontakt:
tel: +48 22 839 35 05
kom: +48 602 231 852
e-mail: amc@amc.pl

Strona Girls on Fire
G.o.F. na Facebooku
G.o.F. na Spotify
G.o.F. na YouTubie